Aktualności Multimedia Skład osobowy Historia Galeria Kontakt
Historia
               Chór  "CONCORDIA" rozpoczął swą działalność na przełomie 1997/98 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza parafii pw. Jana Chrzciciela w Michalinie k/Otwocka,  ks.Jana Murziaka.  Pierwszym dyrygentem był  Władysław Chanas.
               Od września 1999 roku chórowi patronuje Otwockie Centrum Kultury.  Patronat OCK pozwolił rozszerzyć repertuar z typowo sakralnego o pieśni ludowe i patriotyczne do pereł świeckiej muzyki wokalnej wszystkich epok.  Zespół zajął się również oprawą jubileuszy okolicznościowych, festynów, bankietów w różnych instytucjach oraz uroczystości rodzinnych.
              We wrześniu 2001 roku dyrygentem chóru został otwocczanin Jerzy Łysiak absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wieloletni nauczyciel szkół muzycznych i działacz społeczny.
              "Concordia" obecnie liczy 25 - 30 osób i jest amatorskim chórem kameralnym o profilu mieszanym. Członkami zespołu są mieszkańcy powiatu otwockiego i Warszawy.  Chór współpracuje z wyróżniającymi   się solistami takimi jak Hanna  Miłkowska - sopran,  Arkadiusz Guzek- tenor,  Andrzej Wojda- bas,  ich piękne głosy wzbogacają i uatrakcyjniają repertuar zespołu.
              Aktualną siedzibą chóru "CONCORDIA" jest  Szkoła Podstawowa nr. 12 w Otwocku przy ulicy Andriollego 76. Próby odbywają się w poniedziałki i środy od godz.19.30.
              Do dnia dzisiejszego chór wystąpił publicznie ponad 170 razy w 50-ciu różnych miejscach, w repertuarze ma ponad 200 utworów kompozytorów polskich i zagranicznych.
Copyright Concordia Chór Kameralny © 2008 Projekt i realizacja: Proconnectia